Hírek
2025. máj. 10.
Soós Andrea, Árbócz Tamás
Helytörténeti napot tartottunk
Május 7-én iskolánk tanulói helyismereti napon vettek részt. A program keretében megismerkedhettek Celldömölk múltjával, a még meglévő történelmi emlékek meglátogatásával. A város több évszázados története erre sok lehetőséget biztosított.

Május 7-én iskolánk tanulói helyismereti napon vettek részt. A program keretében megismerkedhettek Celldömölk múltjával, a még meglévő történelmi emlékek meglátogatásával. A város több évszázados története erre sok lehetőséget biztosított.
A program első állomásaként meglátogattuk a város szélén álló feltehetőleg 12. századi templom romjait.
A második állomás az evangélikus templom volt, ami mint egykori artikuláris hely sokat lendített a település fejlődésén.
A séta harmadik állomása a vasút volt, hiszen az 1800-as évek végétől meghatározó szerepet játszott a várossá válás folyamatában.
Innen sétáltunk a katolikus templomhoz. Itt a helyi plébánia által biztosított szakszerű és nagyon lelkes idegenvezetés révén ismerhettük meg az apátság kialakulásának körülményeit, a kialakuló zarándokhely szerepét a település fejlődésében.
Várostörténeti sétánk utolsó állomásán színházi élményben volt részünk, a Soltis Lajos Színházban megtekintettük Ad De Bont: Mirad egy fiú Boszniából című darabját.
„Az előadás a délszláv háború első két évét dolgozza fel, akként, hogy a fókusz a szereteten, a családon és a hazán van. Valamint azon a túlélés mechanizmuson, amit háború alatt kialakít magában az ember. Ez a képesség humorral, elfojtásokkal és félelemmel teli. Azt próbáljuk megmutatni, hogy a háborúnak a szörnyűség mellett mindig van emberi oldala is, amikor kijön a személyiség valódi énje: miként ragaszkodik, kötődik a másikhoz.” (Siflis Anna rendező)
A darab egy családi történeten keresztül történő traumafeldolgozás, megfűszerezve egy kis balkáni mentalitással és zenével. Őszinte és megrázó történet két fiatal felnőttről, akiknek az életútját és kapcsolatát a háború teljesen átírta és egy fiatal fiúról, aki otthonát, identitását és jövőjét két csatatér között, menekülés közben vesztette el.
Diákjaink az előadás során a Balic család barátaivá váltak, megismerték a történetüket, a hagyományaikat és az életútjukat, betekintést nyertek szarajevói életükbe. A délszláv háború harminc éve kezdődött és hivatalosan húsz éve ért véget, azonban az előadásban elhangzó mondatok és a történet, történhetne akár ma is, akár ebben a pillanatban, alig néhány száz kilométerre tőlünk…ahogy harminc éve is.
Köszönjük a színházi élményt, gratulálunk a szereplőknek: FAZILA BALIC: Nagyabonyi Emese, DJUKA BALIC: Ricz Ármin és MIRAD BALIC: Tóth András!
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Hónap tanulója
A 2025. április hónapban a díjat Bakonyi Adrián Richárd 1/9.C osztályos tanuló vehette át. Szívből gratulálunk!
2025. máj. 12.
Lukács László

Díjazták alkotásainkat a Tulipánfesztiválon
Ipari gépész tanulóink megmutatták kreativitásukat. A Tulipánfesztivál keretében megrendezésre került "Minden, ami tulipán" kreatív alkotói pályázatán remekeltek.
2025. ápr. 28.
Enyingi Áron